Jaká lákadla nabízí naše okolí?

Výlety s malými dětmi

Ranč Bítovany
http://exotikanaranci.cz
Spousta zvířátek, opice, lamy, šelmy, klokan, mýval, surikata

Peklo Čertovina
https://www.peklocertovina.cz
Prohlídka pekla za doprovodu bandy čertů
Chaloupka čarodějnice Bromildy
Restaurace

Pohádková vesnička Podlesíčko
http://www.pohadkova-vesnicka.cz
Prohlídka chaloupek ve vesničce, možná potkáte i nějakou tu pohádkovou bytost

Po stopách historie

Památník Ležáky
https://www.lezaky-memorial.cz/
Bývalá kamenická osada Ležáky sloužila za druhé světové války jako úkryt parašutistů skupiny SILVER A s radiostanicí Libuše vyslané z Londýna.
Osud osady se naplnil 24. června 1942, kdy do Ležáků vtrhli němečtí nacisté. Všichni obyvatelé kromě dvou dětí byli zavražděni, osada vypálena a srovnána se zemí.

Městské muzeum Chrast
https://muzeumchrast.cz
Chrastecký barokní zámek byl budován postupně od roku 1605. Stavba zámku byla dokončena počátkem 18. století. K zámku neodmyslitelně patří zámecká zahrada, vybudovaná v polovině 19. století biskupem Karlem Hanlem. Za ohradní zdí je lipová alej, na jejímž konci stojí kaplička sv. Jana Nepomuckého, obnovena biskupem Karlem Kašparem v roce 1921.

Muzeum dýmek Proseč
https://www.muzeumdymek.cz/
Navštivte jedinečnou sbírku dýmek vyráběných na území Prosečska, doplněnou o vzácné kousky dýmek z celého světa. Proseč byla v minulosti centrem dýmkařství v Čechách, za první republiky se zde nacházelo až 16 výroben dýmek, dodnes zde sídlí jediná průmyslová továrna na výrobu dýmek v ČR.

3 zámky a jeden hrad

Zámek Slatiňany
https://www.zamek-slatinany.cz/
Expozice Vás zavede do šlechtických interiérů a do unikátních prostor zámecké kuchyně, umývárny nádobí a kotelny v suterénu. Čekají Vás říběhy ze života knížecího rodu Auerspergů, navštívíte pokoje společenské, soukromé i reprezentační, dětské pokoje princezny Charlotty a prince Vincenta spolu s jejich učebnou.

Zámek Litomyšl
http://www.zamek-litomysl.cz/
Zámek v Litomyšli je zajímavou ukázkou úpravy italského renesančního paláce na českomoravském pomezí. Byl postaven nejvyšším kancléřem Království českého Vratislavem II. z Pernštejna jako dar pro milovanou ženu. Můžete zde navštívit mimořádně dochované rodinné divadlo z roku 1797. Zámek byl v roce 1999 zapsán na Seznam světového a kulturního dědictví UNESCO.

Hrad Košumberk
https://www.hradkosumberk.cz/
Dnes obnažené zdi kdysi slavného a pyšného hradu Košumberk člověka vtahují do již zapomenutých životů obyvatel hradních pánů. Jen neurčitě a v náznacích si představujeme první majitele Košumberského panství, jak někdy v druhé polovině 13. století začínají budovat svůj hrad.

Zámek Nové Hrady
https://www.nove-hrady.cz/
Rokokový zámek, romantická procházka rozlehlými zahradami a anglickým parkem, pohledy na jelení stádo a do koňského výběhu, návštěva unikátního Muzea mopedů a motokol v barokní sýpce, či prohlídka Galerie klobouků. Návštěvníci areálu si mohou odpočinout a občerstvit se v místní kavárně, nebo v restauraci.

Koupání i lyžování

Skiareál Svratka
https://www.skiareal-svratka.cz/
V zimě lyžování, v létě horské terénní tříkolky pro bezpečnou jízdu z kopce.

Ski areál Hlinsko
https://www.skihlinsko.cz/
Tři sjezdovky a dětský svah + půjčovna lyží a snowboardů.

Koupaliště Skuteč
https://sportoviste.skutec.cz/koupaliste/
Koupaliště nabízí plavecký bazén o rozměrech 50 x 30 m, s pěti skákacími bloky a dráhami. Dětem slouží dětský kruhový bazén o průměru 10 m a brouzdaliště 7 x 30 m, v areálu je také dětské hřiště s houpačkami, kolotoči, pískovištěm a dalším zařízením. Lze si zde také zahrát street basketbal a kuželky.

Biotop Hlinsko
https://www.sportovistehlinsko.cz/sportoviste/koupaci-biotop/
Biotop Hlinsko se dělí na 2 části. Tu první tvoří laguna s rostlinami, která slouží na čištění vody. Tou druhou je již samotný bazén. Kolem biotopu je vytvořen ochranný val. Na místě se nachází i občerstvení a samozřejmě parkoviště.

Za uměleckým řemeslem

Vánoční ozdoby KOULIER
https://exkurze.koulier.cz/
Poznejte na vlastní oči, jak se vánoční ozdoby foukají, stříbří a zdobí. Zažijte exkurze do výroby a návštěvu tvůrčích dílen s možností dotvoření vlastní ozdoby.

Turistika

Toulcovy Maštale
https://www.mastale.cz
Příroda, nacházející se na území obcí mikroregionu Toulovcovy Maštale je krásná a neponičená civilizací. Rozmanité geologické podmínky v různých částech území způsobily, že krajina nemá jednotný ráz, ale střídají se zde různé reliéfy povrchu a rozmanitá rostlinná skladba. Významné jsou výskyty drobných tvarů zvětrávání pískovců. V přírodní rezervaci je rozmanitý výskyt vzácných druhů živočichů a rostlin (mlok skvrnitý, kapraďorosty a mechy).

Apartmán 1

Dvoulůžkový pokoj – ideální pro dva pracovní kolegy či kolegyně a nebo i pro dvě větší děti (rodiče se mohou ubytovat ve vedlejším apartmánu). Postele jsou oddělené.

Podrobnosti

  • Hosté: 2
  • Kategorie: apartmany vmal
  • Příslušenství: Osušky, Povlečení, ručníky, Soukromý kuchyňský kout, Televize s plochou obrazovkou, Toaletní potřeby, Vlastní koupelna, Wi-Fi zdarma
  • Plně vybavená kuchyň: Kombinovaná trouba, Lednice, Mixér, Rychlovarná konvice, Sporák
  • Typ postele: Jednolůžková postel

Cena začína na: 1 500  za noc

Povinná pole jsou označena *Rezervujte si z 1 dostupného ubytování.

Apartmán 1 je ve vybraném období dostupné.